Digitalizace VHS a uložení?

Často se řeší trvanlivost médií a nejlepší možnost uchování dat. U digitalizace VHS kazet je tato otázka na místě. Je dobré uložit digitalizovaná videa na flashku, externí disk, DVD, cloud nebo něco jiného? Ať už vyberete jakýkoliv způsob uložení, je dobře, že jste se pro digitalizaci kazet rozhodli, protože čím déle to uděláte, tím horší obraz z VHS dostanete.

Převod VHS na DVD

Aby ve světě mohlo docházet k masivní digitalizaci VHS kazet, musela být v roce 1996 nejprve představena DVD média. Lidé tak v novém tisíciletí využívali převod VHS kazet na DVD. Jenže… životnost DVD medií se udává na 100 let v ideálních podmínkách a v případě, že je poškrábete, tak je mechanika nepřečte už za 5 minut.

Přepis VHS a USB flashky?

Je tedy lepší udělat přepis VHS a využít uložení na USB flashku nebo externí disk? V dnešní době je to určitě pohodlnější, ale stejně jako můžete mechanicky poškodit DVD, tak vám může spadnout na zem disk a data také nenávratně ztratíte. Je ale pravda, že tato varianta uložení nabízí jednoduchost a snadnou manipulaci s videosoubory.

Digitalizace VHS a cloudové služby

Že by tedy bylo nejlepší využívat cloudové služby? I tato varianta má své mouchy. Když už si videa z VHS takto uložíte, musíte věřit poskytovateli této služby. Ne jednou se stalo, že se hackeři zmocnili dat uložených tímto způsobem. Riziko ztráty je u cloudových služeb minimalizováno, protože jsou data většinou zálohována, ale zaručeno to není.

Digitalizujte a zálohujte

Není žádný nejlepší způsob jak při využití digitalizace VHS videa uložit. Lze snad jen doporučit udělat si jednu záložní kopii na jakékoliv jiné médium.